Славия удари Ботев Враца след обрат и влезе в топ 5 (ВИДЕО)
"Белите" постигнаха трета поредна победа в първенството и продължават с доброто си представяне.

Тимът на Славия постигна обрат и победи Ботев Враца с 2:1 на стадион “Александър Шаламанов” в столичния квартал “Овча Купел” в двубой от 7-ия кръг на родната Първа лига.

Любопитно е, че сблъсъкът срещу “зелените” беше първи за футболистите на Славия пред родна публика, след като те и в четирите си мача дотук бяха в ролята на гости.

Това се случи заради отложените мачове на “белите” срещу Лудогорец и Левски, които бяха ангажирани с евротурнирите. Именно срещу “орлите” и “сините” възпитаниците на Златомир Загорчич трябваше да играят у дома.

Славия удари Ботев Враца след обрат и влезе в топ 5 (ВИДЕО) 1

Гостите от Враца поведоха в резултата в 26-ата минута, когато Даниел Генов центрира от ъглов удар в наказателното поле на “белите”, където Меси Биатумусока се оказа най-съобразителен от всички и с глава вкара топката в мрежата на Светослав Вуцов.

Тимът на Славия се върна в срещата в добавеното време на първата част и домакините изравниха. Радослав Кирилов центрира в наказателното поле, а там Кемело Нгуено с акробатично изпълнение не остави шансове на Красимир Костов.

“Белите” стигнаха до пълния обрат в срещата на стадион “Александър Шаламанов” в 49-ата минута. Радослав Кирилов бе изведен добре в предни позиции и шутира, но Костов спаси. Топката обаче стигна до Тони Тасев, който от близко разстояние с глава нямаше как да сгреши.

Снимки: start-photo.bg