Винисиус Жуниор подобри рекорд на Меси в Шампионската лига
google новини лого Последвай ни
Добави коментар
Бразилецът вече има 13 аситенции в елиминационната фаза на турнира за 50 мача по-малко от легендата на Барселона

Нападателят на Реал Мадрид Винисиус Жуниор продължава да се утвърждава като един от най-решаващите играчи в Шампионската лига.

Всъщност бразилската звезда вече е осигурил повече асистенции в елиминационната фаза на турнира от легендарния Лионел Меси, като е постигнал този успех в значително по-малко мачове.

Докато Меси има 12 асистенции в нокаут фазата на Шампионската лига през цялата си кариера, Винисиус вече го е надминал с 13, въпреки че е изиграл с 50 мача по-малко.

Когато обаче става въпрос за голове в последните фази на турнира, рекордът на Меси остава недостижим. Аржентинският нападател е отбелязал впечатляващите 49 гола в елиминационните кръгове на Шампионската лига в 77 мача.

Този невероятен показател ще отнеме години на Винисиус или който и да е друг играч, за да се доближи до него. Въпреки предизвикателството да достигне головите рекорди на Меси, Винисиус продължава да надгражда играта си и да бъде ключова фигура в атаката на Реал Мадрид. Досега през сезона той демонстрира страхотна форма, като има 16 гола във всички състезания – седем в Шампионската лига и осем в Ла Лига. Освен това той е допринесъл с 11 асистенции, което доказва, че е не само голмайстор, но и един от най-креативните играчи в отбора.