Жирона и Райо Валекано със зрелищно реми
Двата отбора завършиха 2:2 в мача си от 15-ия кръг на Ла Лига

Жирона успя да спаси точката при домакинството си на Райо Валекано в мач от 15-ия кръг на испанската Ла Лига. “Пчеличките” на два пъти повеждаха в мача, но в крайна сметка домакините избегнаха поражението с две дузпи.

Райо отбеляза мигновено още във 2-та минута чрез Серхио Камело, който от границата на наказателното поле прати топката в левия ъгъл на вратата. Малко след половин час игра обаче Жирона получи дузпа след намеса на ВАР. Зад топката застана Валентин Каселанос и не сбърка от 11-те метра.

След почивката отново Камело беше точен по почти идентичен начин в 62-та минута, за да даде аванс отново на Райо. Четвърт час преди края обаче втора дузпа в полза на Жирона доведе до крайното 2:2 след като този път Самуел Сайц беше безпогрешен.

В самия край на 7-минутното продължение Жирона вкара и за 3:2, но попадението беше отменено заради засада.

Така Райо Валекано се изравни с Осасуна по точки – 23 на седмото място, докато Жирона е вече 12-ти с 17 пункта.