Зинедин Зидан сподели по време на рекламен ангажимент към Адидас, че иска да бъде старши треньор на „Петлите“. Бившата звезда в световния футбол не работи като мениджър от лятото на 2021 година, когато се раздели с Реал Мадрид. От тогава французинът е имал изключително много възможности да поеме друг отбор, но ги е отказал.
В началото на годината Дидие Дешан, който спечели световното първенство през 2018 година с Франция, разкри, че няма да продължи да бъде старши треньор на отбора след световното в северна Америка.
„Винаги съм мечтаел някой ден да бъда национален селекционер на Франция, но в момента има човек на тази длъжност и аз уважавам това. Не е сега моментът да говоря повече по тази тема. Когато се случи, ще бъде наистина щастлив. Кариерата ми като мениджър е на пауза, но съм готов за това, което ме очаква,“ разкри Зидан.
Зинедин е фаворит да замени Дешан на поста след края на Мондиала през следващата година.