Въпреки ранното изгонване на футболист от Бела, то гостите не успяха да се възползват от численото си превъзходство

Отборът на Беласица (Петрич) постигна изразителен успех с 3:0 срещу Спортист (Своге) в последна среща от програмата на 23-ия кръг на Втора лига изиграна в Симитли, поради продължаващите ремонтни действия на стадион “Цар Самуил” в град Петрич.

“Комитите” постигнаха успеха си с ранни попадения на Живко Димитров и Мариян Вангелов и макар че от 17-ата минута играха с човек по-малко, те успяха не само да запазят аванса си, а дори и да го увеличат след почивката с гол след наказателен удар на Запро Динев.

С победата си днес Бела прекъсна на победния път след двете поредни поражения от Монтана и Витоша (Бистрица) и се доближиха до челните места, като в момента са на шеста позиция с 35 точки. Спортист пък записа първа пролетна загуба и остава с 39 пункта поделяйки третото място с Крумовград, който днес отново не убеди и завърши 1:1 при гостуването си на Спартак (Плевен).