Легендарният стрелец Наско Сираков влиза в историята със своите 4 попадения!

Точно преди 28 години на 23 септември отборът на Левски записва една от най-паметните си победи в историята на дербито с ЦСКА.

“Сините”, начело с легендарната си осмица Наско Сираков, разпиляват “червените” със 7:1 на “Васил Левски”.

28 години от успеха на Левски над ЦСКА със 7:1 1

Илиан Илиев открива за Левски след ефектно попадение със задна ножица. Петър Михтарски изравнява за ЦСКА, но до почивката с голове на Наско Сираков (2) и Даниел Боримиров резултатът набъбва до 4:1.

Боримиров и още два точни изстрела на Сираков през второто полувреме, последният от които в самия край на срещата, вкарват въпросния сблъсък в историята!

Сираков изравнява рекорда на Никола Котков (5:2 на 7.07.1970 г.) и Димитър Йорданов – Кукуша (6:3 на 15.07.1962 г.), отбелязвайки четири пъти в дербито между “сини” и “червени” в рамките на един мач.