Аржентина се справи и с боливийския тест
Аржентина записа втора победа в световните квалификации, надделявайки с 2:1 над Боливия при визитата на намиращия се на сериозна надморска височина “Естадио Ернандо Силес” в Ла Пас.
Отборът на Лионел Скалони стартира кампанията с домакинска победа с 1:0, докато за боливийците това бе втора поредна загуба след крушението срещу Бразилия преди няколко дни – 0:5.
Аржентина се справи и с боливийския тест 1Капитанът на домакините Марсело Морено откри с глава в средата на първото полувреме, но Лаутаро Мартинес възстанови равенството малко преди почивката.

Аржентина стигна до пълния обрат в 79-ата минута, когато появилият се четвърт час след подновяването на играта Хоакин Кореа простреля Карлос Лампе, завършвайки комбинация преминала през Лео Меси и Мартинес.

Аржентина излезе с една промяна в състава си в сравнение с мача с Еквадор, като новото лице в халфовата линия беше Ексекиел Паласио.