Айнтрахт изхвърли Барселона от Лига Европа и смълча “Камп Ноу”
Германският тим поднесе изненадата на 1/4-финалите в турнира.

Тимът на Айнтрахт Франкфурт сложи край на победната серия на испанския гранд Барселона във всички турнири, след като надделя над “каталунците” на “Камп Ноу” с 3:2 и по този начин с общ резултат 4:3 се класира за полуфиналите във втория по сила клубен турнир – Лига Европа.

Още в 4-ата минута Филип Костич даде аванс на “орлите” от дузпа, а в 36-ата минута Рафаел Боре удвои преднината на гостите. В 67-ата минута Костич реализира втория си гол в мача, а в добавеното време на срещата за “блаугранас” бяха точни Серхио Бускетс и Мемфис Депай.

Айнтрахт изхвърли Барселона от Лига Европа и смълча "Камп Ноу" 1

Гостите от Франкфурт влязоха по-добре в срещата и още в 3-ата минута Ерик Гарсия събори Йеспер Линдстрьом в наказателното поле, а главният съдия Артур Диаш посочи бялата точка. С изпълнението на дузпата за Айнтрахт се нагърби Филип Костич, който прати Тер Стеген в обратния ъгъл и реализира.

Тимът на Барселона отговори на предизвикателството в 9-ата минута, когато Усман Дембеле с хубаво центриране сложи топката на главата на Пиер-Емерик Обамеянг, но изстрелът на нападателя не намери очертанията на вратата.

В 18-ата минута “каталунците” стигнаха до първия си точен удар в срещата. Той бе дело на Роналд Араухо, който шутира от воле, но Кевин Трап внимаваше и предотврати опасността.

Преднината на Айнтрахт Франкфурт бе удвоена в 36-ата минута, когато Рафаел Боре напредна с коженото кълбо в крака и с топовен изстрел разпечата вратата на Тер Стеген.

Четири минути след второто попадение стражът на Барселона спаси удар от разстояние на Кристиян Якич.

Неприятностите за Шави се увеличиха, тъй като за втората част той трябваше да извади Педри от игра заради травма, а на неговото място влезе Френки де Йонг.

В 46-ата минута домакините създадоха добра възможност за гол. Усман Дембеле прати остро подаване успоредно на голлинията, но в последния момент Мартин Хинтерегер се намеси и успя да попречи на Обамеянг да се разпише на опразнената врата.

9 минути по-късно Обамеянг бе изведен добре в предни позиции, ала Кевин Трап излезе и предотврати навреме опасността.

Всичко в мача бе решено в 67-ата минута, когато Филип Костич получи топката в наказателното поле и с диагонален шут по земя реализира второто си попадение в мача, давайки класическа преднина за своя тим.

В 84-ата минута Серхио Бускетс върна един гол за Барселона, но попадението не бе признато заради положение на засада.

В първата минута на добавеното време Бускетс все пак се разписа след невероятно изпълнение от далечна дистанция, а в самия край Мемфис Депай отбеляза за Барса, но времето до края на срещата бе малко и не стигна за нещо повече от това.

Ето и стартовите състави на двата отбора за мача:

Барселона: 1. Марк-Андре тер Стеген, 22. Оскар Мингеса, 24. Ерик Гарсия, 4. Роналд Араухо,18. Жорди Алба, 30. Гави, 5. Серхио Бускетс -к, 16. Педри, 19. Феран Торес, 25. Пиер-Емерик Обамеянг, 7. Усман Дембеле

Резерви: 13. Нето, 36. Арнау Тенас, 2. Сержиньо Дест, 6. Рики Пуч, 9. Мемфис Депай, 11. Адама Траоре, 12. Мартин Брайтуайт, 15. Клеман Лангле, 17. Люк де Йонг, 21. Френки де Йонг, 28. Нико Гонсалес, 31. Алехандро Балде

Треньор: Шави Ернандес

Айнтрахт Франкфурт: 1. Кевин Трап, 36. Ансгар Кнауф, 18. Алмами Туре, 13. Мартин Хинтерегер, 2. Ивън Н’Дика, 10. Филип Костич, 6. Кристиян Якич, 17. Себастиан Роде -к, 29. Йеспер Линдстрьом, 19. Рафаел Боре, 15. Дайчи Камада

Резерви: 31. Йенс Грал, 47. Яник Хорз, 7. Айдин Хрустич,  9. Сам Ламерс, 20. Макото Хасебе, 21. Рагнар Аче, 22. Тъмъти Чандлър, 23. Йенс Петер Хауге, 24. Дани да Коста, 25. Кристофър Ленз, 27. Айман Баркок, 39. Гонзало Пасиенсия

Треньор: Оливер Гласнер