Арда изпусна в края победата срещу дубъла на ЦСКА 1948
Абубакар Тунгара се разписа за елитния тим

Арда пропусна да запише победа и във втората си контрола през лятото, след като направи реми 1:1 срещу дублиращия тим на ЦСКА 1948. Голът за Арда срещата бе на Абубакар Тунгара през второто полувреме. В края на мача столичният тим стигна до изравнително попадение.

Воденият от Александър Тунчев отбор започна със силен стартов състав. Арда доминираше през първото полувреме, но не успя да стигне до попадение.

След почивката тимът от Кърджали стартира силно. Резервата Абубакар Тунгара даде аванс на Арда, разписвайки се в 51-вата минута.

В следващите минути тимът на Арда даде инициативата на своя съперник. В края на мача ЦСКА 1948 II организира добра атака, като футболист на столичани с мощен удар от 10-на метра вкара за 1:1.

Така Арда направи първо реми в летните си контроли. Преди четири дни тимът на Александър Тунчев надви Марица с 3:1.

Стартов състав на Арда: Господинов, Сако, Хюсеинов, Принц, Лозев, Дюлгеров, Юруков, Р. Цонев, С. Иванов, Коконов, Боруков.

Резерви: Месут, Стоев, Крачунов, Котев, Тунгара, Ковачев, Тилев.