Ново попълнение с хеттрик срещу Родопа Смолян

Отборът на Арда разгроми Родопа Смолян със 7:0 в контрола, а преди срещата елитният тим бе представен пред феновете си. Възпитаниците на Александър Тунчев не оставиха никакви шансове на доста по-слабия си съперник и бяха концентрирани в завършващата фаза.

В 9-ата минута Ласана Ндиайе, който се очаква да стане играч на Арда до броени дни, вкара за 1:0. Десет минути по-късно отново той развинти защитата на гостите, но не успя да намери мрежата.

В 26-ата минута Иван Коконов направи 2:0, а малко след това Ндиайе с глава вкара втория си гол за 3:0. В 33-ата минута отново Ндиайе зарадва феновете на Арда с третото си попадение в мача – 4:0.

Арда продължи да доминира и след почивката. В 63-ата минута своя първи гол с екипа на тима вкара Жозе Едералдо Да Силва Жуниор – 5:0.

Последните две попадения за Арда отбелязаха Георги Атанасов и Тонислав Йорданов.

Арда стартира новия сезон в efbet Лига в неделя, 10 юли, с гостуване на на ЦСКА.