Арсенал най-накрая победи Астън Вила във Висшата лига
„Артилеристите“ победиха „Виланите“ на Вила Парк.

Арсенал постигна победа с 2-0 над Астън Вила в Бирмингам като това е изключително важен успех предвид че „Виланите“ записаха дубъл над „Артилеристите“ през миналата кампания във Висшата лига и на практика костваха титлата за отбора на Микел Артета, който остана само на 2 точки зад шампиона Манчестър Сити.

През първото полувреме обаче, домакините имаха най-чистото положение като Оли Уоткинс получи топката в наказателното поле, но не успя да уцели вратата от метри, за да даде аванс на Астън Вила.

Първият гол в мача отбеляза Леандро Тросар в 67мата минута след асистенция от Букайо Сака като белгиецът влезе в игра само 2 минути по-рано на мястото на Габриел Мартинели.

Томас Партей с феноменален шут 10 минути по-късно направи преднината на Арсенал 2 гола и на практика осигури 3те точки за лондонския клуб от гостуването им в Бирмингам като победата може да има много голям психологически ефект предвид пораженията от този съперник през миналия сезон.