"Топчиите" започнаха с три точки битката си в елита този сезон

Арсенал успя да победи с 2:0 Кристъл Палас в първия мач от новия сезон във Висшата лига. „Топчиите“ показаха добра игра и дори да бяха поставени под натиск в определен период от двубоя, успяха да устоят и да вземат трите точки.

Срещата в Лондон започна с много мощен натиск на Арсенал. Още в 4-та минута Мартинели имаше златен шанс да открие след страхотен индивидуален пробив на Габриел Жезуш, но от добра позиция с левия крак той прати топката покрай целта.

В 20-та минута обаче „топчиите“ откриха. След корнер Зинченко беше оставен напълно непокрит и върна топката с глава в малкия пеналт, където Мартинели с глава се реваншира за пропуска си и вкара първия гол във Висшата лига за новия сезон.

Три минути преди почивката Кристъл Палас можеше да изравни, но плонжът му с глава беше спасен по страхотен начин от Рамсдейл. В 52-та минута Езе стреля мощно от отлична позиция, но Рамсдейл отново показа класа и парира удара, за да запази мрежата си суха.

Осем минути преди края натискът на Палас стана още по-голям, като Езе беше напът да си изпроси дузпа, но Антъни Тейлър показа, че няма как да бъде подведен и подмина ситуацията.

Точно когато изглеждаше, че голът за домакините се пече, „артилеристите“ решиха всичко с втори гол. Сака проби отдясно и пробва центриране, но Гуехи отклони с глава право в собствената си врата за 2:0.