Aртета отвратен от съдийството в дербито на северен Лондон
"Това е позор!" възкликна испанецът

Мениджърът на Арсенал Микел Артета понесе трудно тежкото крушение срещу яростния лондонски съперник Тотнъм в ключов дуел в спора за четвъртото място в Премиър Лийг.

Снощи Артилеристите загубиха с 0:3, а Артета не пропусна да насочи словесните си стрели към поведението на съдийската бригада, ръководена от Пол Тиърни.

“Ще ме накажат за шест месеца, ако кажа какво мисля,” заяви след края на срещата бесният испански специалист.

Арсенал остана на терена с 10 души още през първото полувреме, след като Тиърни пказа втори жълт картон на бранителя Рон Холдинг след нарушение срещу Хюн-мин Сон.

“По-добре да не казвам нищо, защото не мога да лъжа. Не съм разочарован от своите играчи, напротив – горд съм с тях. Искам и съдията да застане пред камерата и да обясни решенията си. Това е позор. Да бъде унищожен по този начин такъв хубав мач.

“Този мач вече е история. Чакаме следващия срещу Нюкасъл. Всичко е в нашите ръце, длъжни сме да си свършим работата.

Арсенал и Тотнъм все още водят битка за четвъртата позиция в крайното класиране и съответно квота за групите на Шампионската лига.

До края на сезона остават два кръга, а момента Арсенал има крехка преднина от една точка пред Шпорите.