Астън Вила отново би Байерн Мюнхен в ШЛ с 1:0 42 години по-късно
Сериозна грешка на Мануел Нойер коства скъпо на баварците

Астън Вила постигна важна победа с 1:0 над Байерн Мюнхен в двубой от втория кръг на Шампионската лига, нанасяйки първа загуба на баварците под ръководството на Венсан Компани този сезон.

Единственото попадение вкара Йон Дуран десет минути преди края.

Астън Вила можеше да открие резултата още в 22-ата минута, когато Пау Торес вкара гол, но той беше отменен след намесата на ВАР заради засада на Морган Роджърс в началото на атаката.

Така след равностойни 30 минути и след почивката, Астън Вила поведе с 1:0 в 79-ата минута. Пау Торес пусна отличен пас към Йон Дуран, който видя, че Мануел Нойер е излязъл много напред и успя без подготовка да го прехвърли и да вкара топката във вратата.

В края на мача Байерн Мюнхен имаше възможност да изравни, когато Серж Гнабри остана сам срещу вратаря на Вила, Емилиано Мартинес, но аржентинецът се намеси блестящо и спаси удара с крак, запазвайки победата за своя отбор.