Адемола Лукман донесе минимален успех на бергамаските

Аталанта записа минимален успех с 1:0 в домакинството си на Фиорентина в среща от 8-ия кръг на Серия А. Единственото попадение в мача вкара Адемола Лукман в средата на второто полувреме.

С този успех тимът от Бергамо се изравни по точки с Наполи, като двата тима са на върха в Серия А с 20 пункта – с три повече пред Лацио и Милан след осем изиграни срещи.

Аталанта изигра по-добро първо полувреме и имаше някои добри положения, но Теун Копмейнерс и Луис Муриел пропуснаха да се разпишат. В 40-ата минута Роландо Мандрагона получи директен червен картон, но след разглеждане на ситуацията с ВАР, футболистът на Фиорентина бе оставен на терена.

В 59-ата минута Муриел намери Лукман и бившият играч на Лестър се разписа за 1:0. Малко след това Йоаким Меле можеше да удвои аванса на домакините.

В 72-рата минута Рикардо Сапонара пропусна да изравни резултата. Фиорентина натисна в търсене на изравнителен гол, като Лука Йович имаше добър шанс в края, но не успя да донесе точка на своя тим,

Така “виолетовите” загубиха срещата и останаха на 11-ото място в таблицата с актив от 9 точки.