Аталанта не изпуска парата – отново е втори след успех над Болоня

С гол на колумбийския стрелец Луис Муриел в средата на второто полувреме настойчивият Аталанта надигра трудно Болоня с 1:0 и се изкачи на второ място във временното класиране на Серия А.

Тимът от Бергамо набра 74 точки, а до края на шамионата ще изиграе още три мача. Интер остана трети със 72 пункта, но и с една среща по-малко.

Нерадзурите биха могли да възвърнат втората позиция утре вечер надиграят у дома Фиорентина.

Появилият се в игра след почивката на мястото на Марио Пасалич Муриел, играещ с превръзка на главата порази целта с удар от 15 метра, а асистенцията остана на сметката на съотборника му Дуван Сапата.

Успехът на Аталанта не дойде лесно като изненадващо гостите успяваха да задържат владеенето на топката в продължителни периоди и организираха немалко опасни атаки.

При най-добрият шанс за гол на Болоня гамбийското крило Муса Бароу уцели гредата от пряк свободен удар.

Наставникът на бергамаските Джан Пиеро Гасперини, очевидно изнервен от трудностите на своите момчета, не успя да сдържи емоциите си и още през първото полувреме бе изгонен от скамейката.