Атлетико Мадрид победи Гранада в мача от 23-ия кръг на Примера Дивисион

В двубоя от 23-ия кръг на Примера Дивисион мадридският Атлетико беше домакин на Гранада. Мачът се проведе в Мадрид, на стадион “Уанда Метрополитано” и приключи с резултат 1:0.

Авторът на единствения гол беше нападателят на Атлетико Анхел Корея, който изстреля топката, подадена му отлично от халфа Коке, във вратата на Ескандел – точно в 6-ата минута от срещата.

Така Атлетико прекъсна серия от три мача без победи в шампионата на Испания. В предишните кръгове тимът на Диего Симеоне претърпя две загуби и едно равенство.

Атлетико заема четвърто място в класирането на Примера Дивисион, като мадридският клуб има 39 точки. Гранада е с актив от 30 точки и е на 10-то място.

В 24-ия кръг Атлетико ще играе с Валенсия на гости на 14 февруари, а Гранада ще е домакин на Валядолид на следващия ден.