Австрия запази лидерството в групата след реми срещу Белгия
Лукаку вкара, но Белгия не успя да направи пълен обрат

Националните селекции на Белгия и Австрия завършиха 1:1 в двубой от група F на квалификациите за Евро 2024. С това реми отборът на Австрия запази лидерството в групата, след като събра 7 точки, докато Белгия остана втора с 4 пункта.

Австрия се прибра на почивка с аванс на стадиона в Брюксел. Еляким Мангала си вкара автогол в 22-рата минута, за да може гостите да вземат преднина.

В 61-вата минута Ромелу Лукаку изравни резултата след асистенция на Лукебакио. Белгия бе по-активният тим до края на срещата, но не успя да стигне до успеха. Юри Тилеманс направи пропуск в 95-ата минута и двата тима поделиха по точка.

В следващия кръг от квалификациите за Европейското в Германия през 2024 г., тимът на Белгия има визита на Естония на 20 юни. В същия ден Австрия се изправя у дома срещу Швеция, която в момента е на 3-ата позиция с 3 точки след два изиграни двубоя.