Автогол измъкна Франция срещу Австрия
Килиян Мбапе напусна терена с тежка контузия в носа

Франция започна по най-добрия начин Евро 2024 с победа 1:0 над Австрия, но тя дойде с автогол.

Чак в 36-ата минута се стигна до най-доброто положение от началото на мача, като след пробив отляво Михаел Грегорич пусна прострелно центриране към Марсел Забицер, а той с глава свали към Кристоф Баумгартнер. Нападателят обаче беше спрян от Майк Менян, който предвидливо излезе и скъси ъгъла с австрийския футболист.

Само две минути след това Франция се възползва от пропуска на Австрия и поведе в резултата. Килиан Мбапе направи великолепен пробив отдясно и пусна подаване в наказателното поле, а Максимилиан Вьобер неориентирано с глава си вкара нелеп автогол.

След по-равностойно второ полувреме, дойде 86-ата минута, когато след центриране на Антоан Гризман от свободен удар Килиан Мбапе удари с глава рамото на Кевин Дансо, и френският нападател трябваше да получи лекарска помощ, заради немалкото кръв, която текна по лицето му. Мбапе трябваше да бъде сменен и той се насочи право към съблекалнята със съмнения за счупен нос.