
ЗАЛОЖИ 20ЛВ. И ВЗЕМИ 50ЛВ. В БЕЗПЛАТНИ ЗАЛОЗИ
ВХОД >Германският експрес Байерн Мюнхен се класира за 1/8-финалите на Шампионска лига по възможно най-убедителния начин, разгромявайки Бенфика с 5:2 у дома.
Round of 16, here we come 🥳
♦️ #FCBSLB 5-2 ♦️ pic.twitter.com/UFQMbAwRGr
— FC Bayern Munich (@FCBayernEN) November 2, 2021
Баварците са недостижи на върха на Група E с максимален актив от 12 точки. Втори е Барселона с 6, следван от Бенфика – с 4, и Динамо (Киев) – само с една точка.
В герой за мюнхенския колос се превърна голямата звезда на тима Роберт Левандовски, който увенча поредната си впечатляваща продукция със стилен хеттрик.
Любопитно е да се отбележи, че в мача с Бенфика Лева записа своя мач номер 100 в Шампионската лига, като до този момент той има на сметката си изумителните 81 гола и 23 асистенции.
Останалите две попадения за германския шампион реализираха Лирой Сане и Серж Гнабри. За гостите от Лисабон пък точни бяха Морато и Нунес.
Байерн можеше да спечели и с по-голяма разлика, но в края на първата част Леандовски пропусна дузпа.
В следващите мачове в групата, които ще се играят на 23 ноември, Байерн гостува на Динамо, а Бенфика ще спори с Барса на “Камп Ноу” в гореща битка за второто място, даващо право на участие в 1/8-финалите.