Байерн Мюнхен без затруднения в Берлин, Левандовски вече има 40 гола

Прочетена:150
Байерн Мюнхен без затруднения в Берлин, Левандовски вече има 40 гола 1
0 0

Шампионът на Германия – Байерн Мюнхен, постигна очаквана победа с 2;0 като гост на Унион Берлин с 2:0 в двубой от 26-ия кръг на “Първа Бундеслига”. По този начин баварците възвърнаха аванса си от 4 точки пред втория в класирането Борусия Дортмунд, който вчера победи Шалке 04 с 4:0.

Попаденията за тима на Ханзи Флик в днешния мач реализираха Робърт Левнадовски и Бенжамин Павард. Полският нападател Левандовски вече е отбелязал 40 гола през този сезон в 34 мача във всички турнири и никой друг футболист в големите 5 първенства не може да се похвали с подобно постижение.

Баварците започнаха по-активно срещата и владееха инициатиавата. В 17-ата минута гостите стигнаха до гол чрез Томас Мюлер, но попадението бе отменено след намеса на ВАР. Малко след това Левандовски пропусна да даде аванс на гостите. До почивката Байерн доминираше, но така и не успя да открие резултата.

Пет минути след подновяването на играта, баварците откриха резултата. Суботич наруши правилата срещу Гьоретцка в наказателното поле и гостите получиха дузпа, а Левандовски не сбърка от бялата точка за 0:1.

Чак в 80-ата минута Байерн реши всичко в срещата. Бранителят Бенжамен Павар се разписа с глава след асистенция на Джошуа Кимих. С тази си победа Байерн събра 58 точки и е на върха в класирането, докато Унион Берлин остана на 12-ото място с 30 точки.