Байерн възкръсна – 4:0 срещу Леверкузен
Баварците се доближиха на две точки от върха

Байерн (Мюнхен) сложи край на серия от четири мача без победа в германската Бундеслига, разгромявайки Байер Леверкузен с 4:0 с три попадения, реализирани през първото полувреме, и късен гол на Томас Мюлер.

Убедителният успех позволи на баварците да се изкачат на втора позиция във временното класиране с 15 точки, две зад изненадващия лидер Унион (Берлин), който обаче е играл един мач по-малко.

Леверкузен, който инкасира пета загуба от началото на сезона, остава на 16-а позиция със скромния актив от 5 точки.

Лерой Сане откри резултата в 3-ата минута, дейният Джамал Мусиала, който асистира за другите две попадения, покачи на 2:0 четвърт час по-късно, а третият гол бе дело на Садио Мане – негов първи на “Алианц Арена”.

Крайният резултат бе оформен малко преди края, когато ветеранът Мюлер се възползва от груба грешка на финландския вратар Лукас Храдецки.