Червените взеха ценните точки след точно изпълнена от Галин Иванов дузпа

ЦСКА 1948 се завърна в челната шестица на временното класиране след минимална победа с 1:0 над Ботев (Враца) в двубой от 22-ия кръг на Efbet Лига.

Автор на единствнето попадение стана капитанът на домакините Галин Иванов, който превърна в гол дузпата, отсъдена от рефера Волен Чинков четвърт час преди края за нарушение на Петър Генчев срещу Георги Русев.

Щабът на врачани остана крайно недоволен от решението на рефера, претендирайки, че контактът между Генчев и Русев е бил минимален.

Успехът позволи на ЦСКА 1948, воден днес от главния мениджър Красимир Балъков, да измести Черно море от шестата позиция с 31 точки. Ботев (Враца), на чието кормило дебют в първенството направи Веселин Великов остават 13-и с 18 точки, само една повече от последния Етър.

Двубоят предложи ожесточена битка на игралното поле, като действията на играчите от двата тима бяха затруднени от хлъзгавия терен.

Ботев беше най-близо до гола в 70-ата минута – след изпълнение на корнер и разбъркване в наказателното поле, Венцислав Керчев нанесе удар, топката придоби причудлива парабола и отиде застрашително към левия горен ъгъл на вратата на гостите. Увереният Даниел Наумов обаче демонстрира удивителен рефлекс и парира опасността.

ЦСКА 1948 – БОТЕВ (ВРАЦА) 1:0 (0:0)

ГОЛМАЙСТОР: 1:0 Галин Иванов (75-дузпа)

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 25. Александър Александров, 21. Венцислав Василев (22′ – 87. Симеон Петров), 3. Димитър Пиргов, 24. Лазар Марин, 26. Серкан Юсеин (65′ – 28. Емануил Личев), 18. Ивайло Чочев, 33. Галин Иванов-К, 70. Георги Русев, 11. Денислав Александров (65′ – 7. Марио Топузов), 20. Ангел Бастунов (55′ – 9. Димитър Митков)
Резерви: 1. Димитър Тодоров, 10. Васил Шопов, 14. Димитър Савов
Треньор: Красимир Балъков

Ботев Враца: 33. Красимир Костов, 81. Атанас Зехиров, 37. Венцислав Керчев, 5. Костадин Ничев (20′ – 16. Петър Генчев), 77. Мартин Николов, 6. Даниел Гаджев (50′ – 22. Никола Колев), 24. Алассане Н’Диайе, 9. Даниел Генов (68′ – 20. Дориан Бабунски), 10. Петър Атанасов (68′ – 94. Юлиан Ненов), 17. Чавдар Ивайлов, 30 Валери Домовчийски-К (68′ – 14. Димитър Буров)
Резерви: 34. Дамян Дамянов, 19. Ангел Цолов
Треньор: Веселин Великов