България матира Северна Ирландия пред 12 000 на “Колежа”
Кирил Десподов вкара единствения гол за националите ни и донесе първи успех в Лигата на нациите

България успя да постигне успех с 1:0 над Северна Ирландия във втория си мач от Група 3 на Лига „C“ в Лигата на нациите и оглави класирането заедно с Беларус.

Пред около 12 хиляди души на стадион “Христо Ботев” в Пловдив, националите ни стигнаха го трите точки, благодарение на гол на Кирил Десподов преди почивката.

България започна активно срещата и още в третата минута създаде опасност. Мартин Минчев проби отляво и отправи два последователни удара, които бяха блокирани, а топката излезе в ъглов удар. При последвалото центриране България бе близо до гол. Георги Костадинов отклони топката към Александър Колев, който стреля, но вратарят Бейли Пийкок-Фарел спаси.

В 29-ата минута Десподов изпълни пряк свободен удар от около 15 метра, но топката срещна гредата и шансът отново не бе на страната на българите.

Все пак България поведе в 40-ата минута, когато Алекс Колев пресече лошо подаване на Бейли Пийкок-Фарел и подаде към Кирил Десподов, който бе оставен непокрит от защитата на Северна Ирландия и прати топката в празната врата за 1:0.

В 68-ата минута Северна Ирландия бе много близо до изравняване. Шейн Лейвъри получи прехвърлящо подаване, което го остави сам срещу вратаря Димитър Митов, но българският страж реагира добре и спаси. Впоследствие се оказа, че Лейвъри е бил в положение на засада, така че евентуален гол не би бил зачетен.

Така България събра четири точки на върха в класирането заедно с Беларус. Трети остава отборът на Северна Ирландия, а последен е Люксембург без спечелен пункт.