Ейджи, Чеймбърс и Аврамов се отчетоха с по 17 точки за успеха на гостите от Ботевград

Напорист Балкан сложи край на впечатляващата поредица от 12 победи на лидера в Националната баскетболна лига Рилски спортист, надигравайки като гост тима от Самоков със 76:71 (21:20, 16:18, 19:15, 20:18) в оспорван мач от 15-я кръг на надпреварата.

Трима от играчите, водени от Йовица Арсич, завършиха с по 17 точки в мача. Тауан Ейджи, Сияни Чеймбърс и Божидар Аврамов бяха най-резултатни, като американският център добави и 9 борби. С 10 точки се включи Дарко Балабан.

За Рилски спортист с 14 точки приключи Павлин Иванов, с 12 – Брендън Браун, а с 11 – Тихомир Желев.

Домакините направиха серия от 13:1 в началото на втората четвърт, но до почивката Зелените наваксаха и изоставаха само с точка – 37:38. В началото на последната четвърт играчите от Самоков започнаха с 5:0 за 58:56, но не издържаха до края.

Всичко в двубоя се реши в самия край в рамките на три нападения и кошове от Чеймбърс и Ейджии от линията за наказателен удар. Така Балкан взе реванш от съперника си за поражението с 80:87 от 14 декември в Ботевград.

Успехът беше девети за Балкан, който има и четири загуби. Рилски спортист пък вече е с баланс 12-2, но остава лидер във временното класиране на първенството ни по баскетбол.

Следващият съперник на Балкан в НБЛ е друг от лидерите – Левски Лукойл, който гостува на 6 февруари в Ботевград. Рилски спортист ще излезе у дома срещу Черно море Тича на 5 февруари.