Барса е на финал за Купата на краля след драма на “Камп Ноу”
Каталунците спечелиха с 3:0 реванша срещу Севиля

Барселона се класира за финала на Купата на краля след инфарктна победа с 3:0 над Севиля в реванша между двата тима. Андалусийците спечелиха с 2:0 първия мач, а днес изоставаха до самия край с 0:1, но в добавеното време на втората част Жерар Пике вкара втори гол и мачът влезе в продължения, където Брайтуайт донесе крайния успех за тима на Роналд Куман. Така Барса ще спори за трофея с победителя от двойката Леванте – Атлетик Билбао, които завършиха 1:1 в първия мач, а утре играят своя реванш.

Каталунците стартираха много офанзивно мача, като на няколко пъти притесниха сериозно отбраната на Севиля, а Демебеле пропусна да открие резултата в началните минути и стреля над вратата. Французинът шутира неточно и в 11-ата, но минута по-късно успя при третия си опит да разпечата вратата на гостите – 1:0.

Бърза контра на Севиля  в средата на първата част завърши с удар на Жордан, който беше блокиран.

Плътен изстрел на Педри мина покрай гредата, а в 33-ата Акуня изчисти от голлинията и не допусна втори гол във вратата на Севиля.

Късметът покри Севиля след почивката, когато в 67-ата Дембеле направи добро центриране, а Жорди Алба разтресе напречната греда с плътен удар.

Влезлията като резерва Гризман не успя да се възползва от пас на Меси в 71-ата, като след забавяне топката му бе отнета.

В ответната атака Окампос беше фаулиран от Мингеса в пеналта, за което андалусийци получиха дузпа. Окампос сам изпълни наказателния удар, но Тер Стеген спаси, съхранявайки надеждите на своя тим.

Във втората минута от добавеното време Фернандо от състава на гостите получи втори жълт картон и бе изгонен, а две по-късно Жерар Пике направи драмата пълна вкарвайки втори гол за домакините, така двубоят влезе в продължения.

Пет минути след старта на първото продължение каталунците вкараха трети гол. Жорди Алба центрира, а Брайтуайт бе точен с глава и доближи своя тим до финала в надпреварата.

Домакините задържаха аванса си и се класираха за финала на надпреварата.