Рекордьорът Лео Меси и португалското бижу Тринкао се отчетоха с по две попадения

Уверен Барселона разгроми Алавес с 5:1 на своя „Камп Ноу“, като в герои на головия празник се превърнаха Лео Меси и считаният за един от големите таланти на каталунците – Тринкао, които увенчаха силната си игра с по два гола.

Португалецът даде аванс на тима си в 29-та минута, а до края на полувремето Лео Меси удвои. Близо четвърт час след подновяването на играта Луис Риоха съкрати изоставането, реализирайки хубав гол след грешка на дебютанта за Ла Лига Илаиш Мориба.

До края на двубоя обаче Тринкао (74-ата минута), Меси (75-а) и Жуниор Фирпо (80-а) направиха победата на каталунците повече от изразителна. Меси и Тринкао можеха да завършат мача и с по един хеттрик, но техни голове бяха отменени от системата ВАР.

Това бе седмата поредна победа за тима на Роналд Куман, като в тази поредица той съумя да реализира впечатляващите 20 гола.

След този успех Барса заема втората позиция в класирането с 46 точки, колкото има и Реал Мадрид. Далеч напред с 54 т. и мач по-малко е лидерът в класирането Атлетико Мадрид.

Алавес е на 16-та позиция с 22 т. с 1 над чертата с изпадащите.

Мачът беше исторически за Меси, който се изравни с друга клубна легенда – Шави, по брой изиграни мачове за клуба в Ла Лига, като двамата имат на сметката си 505 срещи.

Лео дебютира за Барса през октомври 2004 година.

БАРСЕЛОНА – АЛАВЕС 5:1 (2:0)
ГОЛМАЙСТОРИ: 1:0 Тринкао (29), 2:0 Меси (45), 2:1 Луис Риоха (57), 3:1 Тринкао (74), 4:1 Меси (75), 5:1 Жуниор Фирпо (81)

Барселона: Тер Стеген, Мингеса (72 – Дест), Де Йонг (72 – Пянич), Лангле, Фирпо, Бускетс (46 – Юмтити), Мориба, Пуч, Тринкао, Гризман (81 – Дембеле), Меси

Алавес: Пачеко, Дуарте, Лежон, Родригес, Агирегабия (46 – Лагуардия), Кордоба (46 – Риоха), Пина (72 – Понс), Баталия, Мендес, Хоселу (81 – Дейверсон), Перес (81 – Сайнц)