Барселона победи Реал Мадрид в лятното Ел Класико
Пау Виктор вкара два гола за успеха на каталунците с 2:1 в Ню Джърси

Барселона победи с 2:1 Реал Мадрид в първото Ел Класико за сезона, макар и приятелска среща от американското им турне. На Стадион “МетЛайф” в Ню Джърси, големият герой за каталунците беше Пау Виктор, който вкара и двата гола за крайното 2:1.

Барса поведе три минути преди края на първото полувреме, когато топката беше центрирана към Роберт Левандовски на втора греда. Полският нападател не стреля, а свали към Виктор, който нямаше как да пропусне на празна врата.

В 54-та минута каталунците удвоиха аванса си. Алекс Вайе получи по десния фланг и центрира в наказателното поле. Там Пау Виктор отново беше най-съобразителен и влезе между двама защитници, за да засече топката в мрежата.

Осем минути преди края на мача Реал върна едно попадение. Арда Гюлер центрира към Нико Пас и той плонжира, за да вкара почетния гол за “белия балет”