Лионел Меси и Антоан Гризман водеха атаката на каталунците срещу Ейбар. Новодошлият Мартин Брайтуайт остана на скамейката, а Клемент Ленглет се завърна и подкрепи Пике в защита.

В 14-ата минута Лионел Меси откри резултата след удар в долния десен ъгъл на вратата, асистира Иван Ракитич.

Лионел Меси се разписа отново в 37-ата минута отново в десния ъгъл. Този път асистенцията бе дело на Артуро Видал.

Само три минути по-късно аржентинецът направи своя хеттрик.

В 59-ата минута бе извършена и първата смяна на Барселона – Де Йонг замести Серхио Бускетс.

Две смени бяха извършени от отбора на Ейбар – Серхи Енрич и Такаши Инуи бяха изместени съответно от Кике Консалес и Пабло де Бласис.

Новото попълнение на клуба на каталунците Мартин Брайтуайт влезе в игра в 72-ата минута на мястото на Антоан Гризман.

В 87-ата минута Меси вкара четвърти гол с асистенция на новото попълнение, а само две минути по-късно Артур отбеляза за крайния резултат 5:0 за Барселона.

Според статистиките владението на топката е полза на каталунците с 69% на 31%.

След победата, Барселона е с две точки пред Реал Мадрид в класирането.