Белгия приземи Румъния с 2-0 на Райненергищадион
Белгийците с първа победа на Евро 2024.

Белгия победи Румъния с 2-0 в Кьолн и така всички отбори от група Е са с по 3 точки след 2 изиграни срещи.

Мачът започна по най-добрият начин за „Червените дяволи“ като Юри Тилеманс откри резултата след само 2 минути след асистенция на Ромелу Лукаку.

Лукаку също се разписа в 64тата минута, но неговия гол беше отменен за сантиметри засада като това е 3тия отменен гол на нападателя от началото на Европейското първенство. След това Румъния имаше уникален шанс да изравни след грешка в белгийската отбрана, но Денис Ман не успя да вкара сам срещу вратаря.

Кевин де Бройне сложи край на спора като удвои преднината на Белгия в 80тата минута след асистенция от своя вратар. Така „Червените дяволи“ стигнаха до първия си успех от началото на турнриа като в последния си мач се изправят срещу Украйна, а Румъния ще играе със Словакия.