Берое и Спартак Варна не успяха да се победят в битката за оцеляване
Заралии продължават със слабите си изяви

Отборите на Берое (Стара Загора) и Спартак (Варна) завършиха при резултат 1:1 на стадиона в Стара Загора. “Зелените” все още не са си осигурили място в efbet лигата през следващия сезон и трябва да бъдат по-сигурни в оставащите мачове от сезона, ако не искат да бъдат сред изпадналите във Втора лига.

Гостите поведоха в резултата в 20-ата минута, въпреки че до този момент Берое бе по-опасния отбор на терена. Точен за варненци бе Евандро, който се разписа след бързо организирана отборна атака.

Заралии обаче успяха да изравнят малко преди края на първата част. Точен бе Серкан Юсеин с прецизен удар извън наказателното поле. Това бе и последното попадение в срещата.

Надеждата за Спартак продължава да гасне малко по-малко. Тимът заема последната позиция, но е на само 3 точки от Септември, които обаче имат мач по-малко. Утешителен за варненци е факта, че в следващия кръг те посрещат именно Септември у дома.