Берое изстрада победата си над Спортист и запази мястото си в елита
Заралии бяха много близо до това отново да допуснат грешка в края на мача

Отборът на Берое победи Спортист Своге с минималното 1:0 и запази мястото си в Първа лига. Заралии направиха поредния посредствен мач, но в крайна сметка успяха да постигнат този толкова важен успех за тях.

Берое поведе в резултата в 35-ата минута чрез Уерди Мара. Той бе точен след добавка на удара на свой съотборник. До края на мача повече попадения не паднаха и темпото на игра остана бавно. Берое просто чакаше последния съдийски сигнал, който узакони оставането им в елита, а Спортист сякаш се страхуваше да атакува.

В 90-ата минута обаче Спортист избухна с изравнително попадение, което смълча заралии. То обаче бе отменено след намесата на ВАР заради нарушение на голмайстора Георги Николов.

Така Спортист Своге ще играе във Втора лига и през следващия сезон и ще се надява на директно класиране в Първа лига, за да избегне подобни непредвидими баражи.