Берое с минимален успех над Янтра в контрола
Заралии с втора победа на лагера в Тетевен

Берое записа минимален успех с 1:0 над втородивизионния Янтра Габрово във втората си проверка от лагера в Тетевен. Единственото попадение реализира Карим в 85-ата минута. Каращият проби в “зелено-белите” направи страхотен индивидуален пробив и вкара с прециен изстрел.

Берое започна силно срещата и в 3-ата минута Спас Георгиев намери Стив като последният стреля, но вратарят на Янтра спаси. Малко след това Християн Василев направи ново добро спасяване, като този път отрази удар на Лукас Мартинес. В 8-ата минута отново Василев се намеси при шут на Спас Георгиев.

В следващите минути Янтра имаше два шанса, но бяха пропиляни от Петър Казаков и Георги Върбанов. В 21-вата минута Симеон Мечев шутира встрани от вратата на Василев. В края на полувремето Лукас Мартинс отправи слаб удар и не затрудни стража на Янтра.

През второто полувреме в игра за Берое влезнаха четирима от играчите на проби в Берое, като в крайна сметка един от тях донесе успеха.

В 56-ата минута Янтра можеше да открие, но удар на Казаков срещна гредата. В средата на полувремето резервата Петър Иванов се намеси при удар на Лукас Мартинс.

Единственият гол в мача падна в 85-ата минута. Карим премина през няколко защитници на съперника и прати топката в мрежата на Иванов за 1:0, с което донесе успеха на Берое.

Състави:

Берое: 12. Иван Гошев, 2. Димитър Стоянов, 15. Георги Динков, 3. Димитър Пиргов, 18. Николай Николаев – 6. Серкан Юсеин, 28. Симеон Мечев – 17. Спас Георгиев, 10. Абубакар Тунгара, 29. Стив – 7. Лукас Мартинс

Янтра: 23. Християн Василев, 89. Мартин Ангелов, 5. Костадин Гаджалов, 55. Рафаил Пърликов, 27. Георги Върбанов, 19. Ивайло Михайлов, 6. Петър Казаков, 24. Даниел Гаджев, 10. Ивайло Иванов, 17. Емил Колев, 73. Иван Василев

Снимка: Dsport