Бетис разби Валенсия на “Местая” и продължава да мечтае за ШЛ
"Зелено-белите" са на три точки от четвъртия Атлетико Мадрид

Реал Бетис успя да победи с 3:0 Валенсия на “Местайя” в мач от 36-ия кръг на Ла Лига.

През първото полувреме Серхио Каналес пропусна добра възможност за гостите, след като не успя да преодолее стража на домакините от пряк-свободен удар.

Бетис обаче постигна категоричния си успех след почивката. В 57-ата минута Каналес намери Вилиан Жозе в наказателното поле и бразилецът откри. В последните две минути паднаха и другите попадения.

Първо в 88-ата минута Хуанми успя да върне топката към Серхио Каналес, който с мощен шут удвои, а в 90-та Хуанми подаде за Борха Иглесиас и той засече.

Така Бетис събра актив от 61 точки и заема 5-ото място в класирането, като е само на 3 точки зад 4-ия Атлетико Мадрид. Валенсия остава в златната среда на 10-ото място с 44 точки.