Без победител между ЦСКА 1948 и Левски на старта на плейофите
Двата тима си спретнаха голово шоу с общо четири попадения на стадион "Витоша" в Бистрица.

Отборите на ЦСКА 1948 и Левски не успяха да излъчат победител от мача помежду си, завършвайки при резултат 2:2 на старта на плейофите в родната efbet Лига.

Домакините излязоха напред в резултата още във 2-ата минута, когато звездният полузащитник Ивайло Чочев се разписа с глава след центриране от ъглов удар на Георги Русев.

В 18-ата минута обаче “сините” възстановиха равенството на таблото след хубаво подаване от страна на Ивелин Попов към Рикардиньо и хладнокръвен завършващ изстрел от страна на бразилския нападател.

Футболистите на Левски стигнаха и до пълния обрат в срещата в 25-ата минута. Тогава Уелтън бе точен с глава след центриране на Филип Кръстев.

В началните минути на второто полувреме Александър Колев добре бе изведен в наказателното поле и с едно докосване прати кълбото към Марио Топузов, който пък свали към Парвиз Умарбаев и бившият играч на Локомотив Пловдив отбеляза от няколко метра.

Във временното класиране ЦСКА 1948 има 60 точки на третото място, а Левски е с 55 пункта на четвъртата позиция.

1:0 Ивайло Чочев (2′)

1:1 Рикардиньо (18′)

1:2 Уелтън (25′)

2:2 Парвизджон Умарбаев (49′)

Ето и стартовите състави на двата отбора:

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 19. Стив Перейра, 87. Симеон Петров, 14. Елитон, 16. Сидклей Перейра, 18. Ивайло Чочев, 28. Емил Ценов, 39. Парвиз Умарбаев, 7. Марио Топузов, 10. Георги Русев, 9. Александър Колев

Резерви: 33. Генадий Ганев, 20. Ангел Бастунов, 11. Бирсент Карагарен, 6. Карлос Охене, 21. Мариян Тонев, 8. Педриньо, 99. Радослав Кирилов, 22. Реян Даскалов

Старши треньор: Тодор Янчев

Левски: 1. Пламен Андреев, 2. Жереми Петрис, 5. Келиан ван дер Каап, 23. Ноа Сундберг, 6. Цунами, 8. Андриан Краев, 30. Филип Кръстев, 10. Ивелин Попов, 17. Уелтън, 18. Роналдо, 9. Рикардиньо

Резерви: 13. Николай Михайлов, 11. Джават Ел Джемили, 14. Илиян Стефанов, 20. Асен Чандъров, 22. Патрик-Габриел Галчев, 27. Асен Митков, 55. Кристиан Димитров, 88. Марин Петков