Без победител между Пирин и Ботев Пд, отмениха гол на “канарчетата”
Двата отбора не успяха да "счупят" нулите на таблото.

Тимовете на Пирин Благоевград и Ботев Пловдив не успяха да излъчат победител от двубоя помежду си от третия кръг в efbet Лига.

Двата отбора завършиха при равенство 0:0 в мач, който се проведе на стадион „Христо Ботев“.

В 44-ата минута “канарчетата” вкараха кълбото в мрежата на Максим Ковальов след гол на Акере. Впоследствие обаче попадението не бе зачетено заради фал в началото на атаката.

Добра възможност се откри пред домакините в началото на второто полувреме, но тогава ударът на Борис Тютюков премина на сантиметри от вратата на Ботев.

Пирин получи отличен шанс да вземе трите точки от срещата в 78-ата минута, когато Тютюков предостави страхотно центриране в наказателното поле към Даниил Кондраков, който обаче се отчете с много сериозен пропуск.

По този начин двата отбора продължават да нямат победа до момента през новата кампания в шампионата.

Във временното класиране Пирин е на предпоследното място с 1 точка, а Ботев Пловдив заема 13-ата позиция с 2 пункта.

В следващия кръг “орлетата” ще гостуват на Локомотив София, докато “жълто-черните” ще играят срещу Арда Кърджали.

Снимка: startphoto.bg

Съставите на двата отбора:

Пирин: 12 Максим Ковальов, 4 Аюб Абу, 17 Борис Тютюков, 27 Георги Върбанов, 10 Даниил Кондраков, 8 Дмитро Семенив, 11 Иван Тасев, 25 Илиан Костов, 29 Мартин Бачев, 33 Симеон Александров, 83 Христо Попадийн

Старши треньор: Радослав Митревски

Ботев Пловдив: 92 Даниел Кайзер, 2 Роеи Херман, 5 Йонас Там, 9 Мартин Секулич, 10 Красиан Колев, 15 Джеймс Етоо, 16 Самюел Акере, 17 Николай Минков, 28 Янис Карабельов, 31 Уме Емануел, 44 Роберто Пунчец

Старши треньор: Станислав Генчев