Безупречен Гришо разгроми японец за по-малко от час

Най-добрият български тенисист Григор Димитров напомни за най-добрите си дни, разгромявайки японеца Йошихито Нишиока с 6:1, 6:0 за по-малко от час във втория кръг на Мастърса в Рим.

Димитров показа изключително прецизна и разнообразна игра, с която не остави никакви шансове на своя опонент и спечели мача само за 56 минути игра. Гришо продължава напред в италианската столица без загубен сет.

Безупречен Гришо разгроми японец за по-малко от час 1

Топ ракетата на България се наслаждаваше на солидно превъзходство по всички показатели, като то бе най-ясно изразено по отношение на спечелените точки на първи сервис – 96 процента за Димитров срещу 36 процента за Нишиока.

Гришо успя да реализира 63 процента от точките си за пробив, докато неговият опонент не успя при единствения си опит.

Това бе втора победа за Гришо над 50-ия в световната ранглиста. В началото на миналата година на турнира в Бризбън, където Димитров спечели с 6:3, 6:4.

В първата си среща в турнира Димитров се справи без особени проблеми с италианеца Джанлука Магер, докато японският му съперник победи в два сета шампиона от Кицбюел Миомир Кецманович.

В осминафиналите на надпреварата Димитров ще срещне суперталанта Яник Синер, преодолял №3 в схемата Стефанос Циципас.