Бодьо/Глимт очаква Лудогорец, ако елиминира Динамо Загреб
Норвежкият шампион размаза Жалгирис

Бодьо/Глимт разгроми Жалгирис Вилнюс с 5:0 в първия двубой между двата отбора от третия квалификационен кръг на Шампионска лига. Норвежкият шампион изглежда сигурен за плейофите на турнира, където очаква победителя от Лудогорец – Динамо Загреб. Както е известно, “орлите” загубиха първия мач с 1:2 в Разград и ще трябва да направят обрат на реванша.

Бодьо/Глимт откри резултата срещу Жалгирис от дузпа в 33-ата минута, а малко след това Амал Пелегрино покачи на 2:0, като първото полувреме завърши при този резултат.

Ларс Салвесен и Мариус Хоибратен вкараха в рамките на три минути в 58-ата и 61-ата. В добавеното време на срещата Рунар Еспежор оформи крайния резултат 5:0, който подсигури мястото на тима в плейофиет на ШЛ.