Порто и Спортинг с реми в мача от 22-ия кръг

Очакваното с голям интерес дерби от 22-ия кръг на португалската Примейра лига между Порто и Спортинг Лисабон завърши наравно – 2:2, но пък изобилстваше от куп напрегнати моменти, включително масово сбиване с участие на играчите и треньорите на двата тима.

Арбитърът на двубоя Жоао Пинейро показа 10 жълти картона по време на редовните 90 минути. Два от тях бяха за бранителя Себастиан Коатес, който напусна терена още в 49-ата минута и остави Спортинг с човек по-малко.

След края на добавеното време на мача напрежението ескалира, като реферът Пинейро показа 4 директни червени картона.

В сблъсъците взеха участие почти всички играчи на двата отбора, като треньорите Сержио Консейсао и Рубен Аморим напразно опитваха да въдворят ред.

Най-дейни в мелето бяха Пепе за домакините и Жоао Палиня за гостите от Лисабон. Освен тях двамата, червения цвят на картона видяха още стражът на „драконите“ Аугустин Марчесин и влезлият като резерва за гостите Табата.