Болоня и Лацио не успяха да намерят пътя към гола
Римските "орли" пропуснаха шанса да изместят Интер от второто място

Отборита на Болоня и Лацио завършиха наравно 0:0 в мач от 26-ия кръг на Серия А. Очакванията за равностоен сблъсък се оправдваха и двата тима си поделиха по една точка.

Лацио можеше да излезе втори в класриането, ако бе спечелил това гостуване, но с този резултат събра 49 точки на третото място и е на пункт зад втория Интер. Болоня пък вече е с 37 точки, заемайко седмото място в таблицата.

В отсъствието на звездния нападател на гостите Чиро Имобиле, вечерта бе доста по-лека за отбраната на Болоня. Фелипе Андерсон стартира на върха на атаката, но не успя да замести Имобиле.

Вратарят на гостите Проведей пък нямаше много работа, тъй като защитата на Лацио действаше стабилно. “Орлите” запазиха четвърта суха мрежа в Серия А.

В следващия кръг Лацио приема Рома в градското дерби, което е част от 27-ия кръг на Калчото. Двубоят е на 19 март от 19:00 ч. наше време.