Борусия Дортмунд направи малко чудо и победи Айнтрахт от 0:2
Разликата в челото в Бундеслигата е вече шест точки

Борусия Дортмунд показа невероятен характер и успя да направи пълен обрат срещу Айнтрахт Франкфурт в мача им от 18-ия кръг на Бундеслигата.

“Жълто-черните” губеха с 0:2 до 71-та минута, но все пак стигнаха до трите точки с гол в последните минути.

Айнтрахт поведе в резултата в 15-та минута след страхотно воле на Рафаел Боре след центриране на Костич. В 24-та минута отново Боре беше точен, след като засече кълбото от няколко метра в наказателното поле.

След почивката гостите показаха напълно различна игра и в 71-та минута намалиха. Ерлинг Холанд подаде към Торган Азар, който нямаше проблеми да реализира.

Три минути преди края Джъд Белингам изравни с глава след отлично центриране на Томас Муние. Само 2 минути бяха нужни, за да дойде и третият гол за гостите. Мамаду Дахоу стреля мощно от дистанция и оплете топката в десния ъгъл на вратата за крайното 3:2.

Така Борусия доближи Байерн Мюнхен на шест точки в битката за челото, а Айнтрахт остават седми с 27 точки.