Без никаква милост Борусия се изкачи на върха след 6:1 срещу Кьолн

Борусия Дортмунд си върна първото място в Бундеслигата, макар и временно разгромявайки Кьолн с 6:1. “Жълто-черните” постигнаха своята най-убедителна победа през сезона до момента и са с точка аванс пред Байерн Мюнхен, който утре може да отново да излезе на върха при успех в гостуването на Байер Леверкузен.

Още на полувремето нещата се очертаваха катастрофални за гостите след като губеха с 4:1. Марко Ройс и Себастиан Алер се отчетоха с по два гола, а Рафа Герейро и Дониел Мален добавиха по едно попадение. Второто попадение на капитана Ройс в 70-а минута бе неговото номер 150 в Бундеслигата. Освен с попадение, Дониел Мален се отличи и с две асистенции.

Почетното попадение за Кьолн бе реализирано от Дави Зелке. “Козлите” остават 13-и в класирането с 27 точки, шест над зоната на изпадащите.