Ботев Пловдив повали ЦСКА 1948 с един точен удар
"Канарчетата" победиха икономично с 1:0 в Бистрица

Ботев Пловдив победи ЦСКА 1948 с 1:0 в мач от 10-ия кръг на efbet Лига. Единственото попадение в срещата бе дело на Алекса Мараш в 85-ата минута.

Още в 18-ата минута Евгений Сердюк имаше шанс да открие резултата за Ботев, но намесата на вратаря на ЦСКА 1948, Ханс Кристиян Бернат, предотврати опасността.

В края на първото полувреме Ивелин Попов и Константинос Балоянис организираха добра атака за гостите, но ударът с глава на Кристиан Нвачукву мина високо над вратата.

Ботев успя да вкара топката в мрежата в 71-ата минута чрез Алекса Мараш, но попадението беше отменено заради засада на Ехидже Укаки.

Пет минути преди края на редовното време, Ивелин Попов направи чудесен пас към Мараш, който се разписа с прецизен удар, осигурявайки победата на Ботев.