Ботев Пловдив спъна Славия в битката за Европа
"Канрчетата" все още не са отбелязали попадение на обновения "Христо Ботев"

Ботев Пловдив и Славия завършиха при резултат 0:0 в среща от efbet лига. Равенството спъна Славия в борбата им за класиране на 7-ото място, което им дава право на участие в бараж за лигата на Конференциите. “Белите” вече са само на три точки пред Арда Кърджали, които по-рано през деня победиха Локомотив София.

Двата отбора си размениха по няколко добри положения през първата част, но да попадение така и не се стигна. През втората част нещата на терена се развиха по подобен начин. Най-чистата възможност бе за Ботев и дойде в 71-ата минута. Тогава Антоан Бароан обаче уцели страничната греда.

След равенството Ботев продължава да заема последната позиция в плейофа за класиране в Лигата на Конференциите. “Канарчетата” все още нямат нито победа нито дори гол на обновения си стадион “Христо Ботев”. Изглежда задачата пред новия треньор Стефан Стоянов ще бъда още по-сложна отколкото той дори си е представял.