Бразилия е на 1/4-финал след нови два гола на Ричарлисон
Селесао спечели Група D след победа над Саудитска Арабия

Предизвикващият фурор с изявите си в олимпийския турнир по футбол Ричарлисон се разписа два пъти, за да осигури победата на действащия шампион Бразилия с 3:1 над Саудитска Арабия.

Успехът изстреля Селесао на четвъртфиналите, а нападателят на Евертън вече има пет попадения на сметката си.

Бразилците излязоха напред след 14 минути игра, когато точен бе Матеус Куня, а Абдулеах Ал-Амри възстанови паритета малко след средата на първото полувреме.

Саудитите успяха да задържат равенството до 76-та минута, когато Ричарлисон върна преднината на бразилците. В добавеното време на двубоя той оформи и крайния резултат – 3:1.

Тимът на Бразилия приключи на първо място в група D със 7 точки, следван от Кот д’Ивоар с 5. Трети завърши Германия с 4, а Саудитска Арабия не успя да спечели нито една точка.