Бразилия елиминира Перу и е на финала на Копа Америка
"Селесао" спечели с 1:0 след попадение на Лукас Пакета

Бразилия се класира за финала на Копа Америка след минимална победа с 1:0 над Перу. Единственото попадение на “Олимпико Нилтон Сантош” в Рио де Жанейро падна в 35-ата минута, а негов автор бе Лукас Пакета.

Домакините доминираха през първата част, а пропуски пред вратата на Перу направиха Неймар и Ричарлион. Все пак „селесао“ излезе напред в резултата в 35-ата минута, когато Неймар направи добър индивидуален рейд и подаде на Пакета, който разпечата вратата на „инките“.

Малко преди края на полувремето Пакета имаше шанс да удвои, но след негов удар с глава топката мина покрай целта.

Втората част мина под диктовката на Перу, но все пак бразилците успяха да запазят мрежата си суха, класирайки се за финала на тазгодишното издание на надпреварата.

Така Бразилия чака победителя от другия полуфинал, който е между отборите на Аржентина и Колумбия.