"Сините" се класираха напред след автогол на Оливър Норууд и попадение на Хаким Зиеш

Челси победи Шефилд Юнайтед с резултат 2:0 на “Стамфорд Бридж” в двубой от 1/4-финалите на турнира ФА Къп. “Сините” стигнаха до успеха благодарение на автогола на Оливър Норууд в 24-ата минута и попадение в края на Хаким Зиеш Тимът на Томас Тухел запази седма поредна суха мрежа, което е впечатляващо постижение.

Челси започна двубоя във формация 3-4-2-1 като този път на върха на атаката действаше Оливие Жиру, а зад него бяха Мейсън Маунт и Кристиан Пулишич. Домакините имаха надмощие през първото полувреме, но головите положения липсваха. В 24-ата минута “сините” имаха късмет, след като Оливър Норууд прати топката в собствената си врата – 1:0.

Три минути преди края на първото полувреме удар на Кристиан Пулишич бе спасен от Аарън Рамсдейл. Малко след почивката отново вратарят на Шефилд отрази удар на бившия футболист на Борусия Дортмунд.

В заключителните мигове на срещата Шефилд имаше страхотна възможност да изравни, но Райън Брюстър не успя да порази вратата на Кепа Арисабалага.

В продължението на двубоя домакините организираха чудесна контра атака, като Бен Чилуел намери Хаким Зиеш и мароканският футболист сложи точка на спора – 2:0.

С този успех, “сините” продължават със страхотните резултати при Томас Тухел. Вече в 14 поредни двубоя Челси няма поражение с новия си мениджър, като за този период е допуснал само два гола.