Челси пак разочарова, мъчно 1:1 с Кристъл Палас
Палас взе първата си точка за сезона на "Стамфорд Бридж"

Челси остана без победа като домакин от началото на сезона, след като завърши наравно 1:1 на “Стамфорд Бридж” срещу Кристъл Палас.

“Сините” започнаха силно лондонското дерби, като в 11-ата минута Коул Палмър стреля опасно с левия крак покрай дясната греда на Хендерсън. В 20-ата минута Нони Мадуеке също бе изведен сам срещу вратаря , но прати кълбото встрани.

Пет минути по-късно Челси най-после откри резултата благодарение на Николас Джаксън, който се възползва от асистенция на Палмър.

Началото на втората част също беше на страната на Челси, който можеше да удвои преднината си, но дуар на Палмър беше спасен. В 53-ата минута Кристъл Палас стигна до изравнителното попадение чрез Еберечи Езе, който се възползва от отлично подаване на Шейк Дукуре и оформи крайното 1:1.

Така Челси остава с четири точки на 11 място, а Палас е 16-ти след първата си спечелена точка.