Челси с чиста победа над Уест Хем в дербито на Лондон
"Сините" записаха класическо 3:0 над "чуковете" и изместиха Тотнъм от 5-ото място

Челси измести доскорошния лидер във Висшата лига Тотнъм от петото място в класирането, след като спечели с 3:0 домакинството си на Уест Хем. Точни за тима на Франк Лампард бяха Тиаго Силва преди почивката и Тами Ейбрахам на два пъти през втората част. След успеха в лондонското дерби Челси има 25 точки, колкото и Тотнъм, но „сините“ са с по-добра голова разлика от „шпорите“. Уест Хем е десети с 21 точки.

„Чуковете“ първи стигнаха до попадение, след като в 7-ата минута Деклан Райс отбеляза във вратата на домакините, но голът на гостите беше отменен заради засада.

Три по-късно „сините“ поведоха. Мейсън Маунт центрира от корнер, а Тиаго Силва записа красиво попадение с глава – 1:0.

В края на полувремето Тимо Вернер направи голям пропуск пред вратата на Уест Хем след подаване на Пулишич.

След почивката играта беше равностойна, като с напредване на времето „чуковете“ търсеха все по-настоятелно изравнителния гол, но в 78-ата минута Тами Ейбрахам удвои преднината на Члеси. Само две по-късно Ейбрахам вкара втория си гол и сложи край на спора.

Минута преди края на редовното време Тимо Вернер разтресе напречната греда с мощен изстрел.