Челси се отдалечи от претендентите за Топ 4 след успех над Фулъм
Кай Хаверц вкара двете попадения на "Стамфорд Бридж"

Челси се отдалечи от гонещите Топ 4 отбори след успех с 2:0 над закъсалия Фулъм. И двете попадения за тима на Томас Тухел отбеляза Кай Хаверц. „Сините“ са с 61 точки в класирането на Висшата лига, на 6 от петия Уест Хям, който гостува на Бърнли в понеделник. Ливърпул (54), Тотнъм (53) и Евертън (52) също имат теоретични шансове за място сред първите четири, като „карамелите“ дори са с два мача по-малко от Челси. След днешната загуба Фулъм най-вероятно ще изпадне от Премиър лийг след края на сезона. Тимът на Скот Паркър е с 27 точки и изостава с 9 на Нюкасъл и Бърнли (които са с мача по-малко), а до края на кампанията има още 4 кръга.

В 5-ата минута на срещата Антъни Робинсън шутира мощно към вратата на домакините, но Менди се намеси класно и изби в корнер.

Пет по-късно Мейсън Маунт с великолепно подаване намери Кай Хаверц, който откри резултата на „Стамфорд Бридж“.

В 17-ата Хаверц вкара за втори път, отново след пас на Маунт, но този път голът не бе зачетен заради засада.

Гостите отговориха в 23-ата с опасен изстрел на Адемола Лукман и нова добра изява на Менди.

Тимо Вернер направи отлично центриране отдясно в 39-ата, а Зиеш засече в движение на далечната греда, само че Алфонс Ареола бе добре позициониран и спаси.

В добавеното време Айна пробва удар, получи се рикошет, но Едуард Менди реагира навреме и запази аванса на Челси.

В началото на второто полувреме домакините увеличиха преднината си. Вернер с прецизно подаване изведе Хаверц, който нямаше проблеми да вкара втория си гол в двубоя.

Челси контролираше събитията на терена в следващите минути, но „сините“ така и не успяха да стигнат до трето попадение.